Slovenskí hokejisti zatiaľ nemôžu hodnotiť úplne pozitívne svoje počínanie si na Majstrovstvách sveta vo Fínsku. Hoci nádej na vytúžené štvrťfinále stále žije, Slováci musia výrazným spôsobom zlepšiť svoje individuálne výkony a plne sa koncentrovať na kľúčový duel proti Dánsku.

Achillovou pätou slovenského výberu je využívanie presiloviek a efektivita. Náš tím zas a znova nenašiel na turnaji vytúženého strelca, produktívneho lídra, ktorý by potiahol celý káder. Napriek tomu sú v slovenskom tíme traja hráči pozdvihujúci hru na ľade. Juraj Slafkovský, Adam Sýkora a Šimon Nemec podávajú azda najlepšie výkony z celého mužstva. Toto vyjadrenie podčiarkuje aj fakt, že traja mladíci nazbierali dokopy už 11 bodov.

Táto štatistika neušla ani oficiálnemu profilu IIHF na sociálnej sieti Instagram, kde pod príspevkom stojí okulahodiaca veta: „Budúcnosť slovenského hokeja je v dobrých rukách!“ Slafkovský strelil na šampionáte 2 góly, ku ktorým pridal už 5 asistencií, Sýkora má na konte gól a asistenciu a Nemec 2 prihrávky na gól. Mimochodom, priemerný vek tejto trojice je 17,6 roka.

Zdroj: Instagram/iihfhockey | Foto: Instagram/iihfhockey, Instagram/adamsykora_14