Peniaze vždy hýbali svetom a inak tomu nie je ani v športe. Prakticky všetky špičkové kluby vlastnia šejkovia, oligarchovia či bohatí investori a vlastníci kolosálnych podnikov. V Premier League by už čoskoro mohol pribudnúť ďalší veľký hráč uchádzajúci sa o miestenky do pohárovej Európy.

34-ročný saudskoarabský princ Mohammed bin Salman je totižto podľa informácií britských médií len krôčik od zisku slávneho anglického celku Newcastle United, ktorého svätyňu háji treťou sezónou náš Martin Dúbravka.

Aktuálne klub vlastní už od roku 2007 Mike Ashley, no arabský boháč by ho mal už v najbližších dňoch odkúpiť za závratných 340 miliónov libier. To by bol pochopiteľne len začiatok veľkých investícií, veď si stačí spomenúť na ohromný progres Manchestru City, ktorý v roku 2008 získala “pod svoje krídla” skupina arabských šejkov združených pod holdingovú spoločnosť City Football Group. Tá dnes vlastní kluby prakticky po celom svete.

Pre Newcastle by to tak mohlo znamenať blýskanie sa na lepšie časy, veď na titul čaká známy klub už od roku 1927, na účasť v Lige Majstrov od roku 2003 a posledný zápas aspoň vrámci Európskej ligy hral tento celok na jar 2013, keď ho vo štvrťfinále vyradila Benfica.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter, PInterest