Nevďačnosť a pocity krivdy. Aj takéto ohlasy bolo možné čítať či počúvať od slovenských fanúšikov reagujúcich na fakt, že Fulham podpísal pred uplynulou sezónou na hosťovanie Alphonsea Areolu z PSG. Ten vytlačil Mareka Rodáka na post dvojky.

Slovenský brankár vychytal v druhej lige Chalupárom postup do Premier League, v nej však v uplynulej sezóne naskočil len do dvoch duelov, v ktorých 5-krát inkasoval. Po vypadnutí Fulhamu naspäť do Championship sa Areola pobral späť do PSG a jeho budúcnosť je otázna. Ani budúcnosť Mareka Rodáka nie je taká jasná, ako by sa zdalo na prvý pohľad. Ako avizujú britské média, Fulham čoskoro podpíše nového brankára. Ten by sa mal s Rodákom pobiť o post jednotky.

Ide o amerického reprezentanta Ethana Horvatha. Tomu vypršal kontrakt v Club Brugge a tak sa v tomto lete stal voľným hráčom. O jeho služby sa údajne uchádzajú v Tottenhame, Huddersfielde a práve vo Fulhame. 26-ročný brankár odchytal za posledné 2 sezóny len 7 zápasov, čo je takmer sedemkrát menej, než počet odchytaných duelov Mareka Rodáka za rovnakú dobu.

Horvath je považovaný za kvalitného brankára a britské média tvrdia, že vo Fulhame je otázka brankárskej jednotky stále nevyriešenou, čo dáva Američanovi šancu, aby sa o ňu pod novým trénerom pobil. Trochu prekvapivé, keďže Rodákov úspech spred dvoch sezón akoby ostal pozabudnutý. My ale Marekovi veríme, že sa vráti späť na post brankárskej jednotky Fulhamu a zabojuje o návrat medzi elitu.

marek rodak

Zdroj: The72.co.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter