Slovenský útočník Tomáš Tatar dostal vraj od Detroitu Red Wings ponuku na 5-ročnú zmluvu v hodnote 25 miliónov dolárov. To znamená 5 miliónov dolárov za sezónu. Túto ponuku ale rodák z Ilavy údajne odmietol!

Podľa zahraničných portálov, ktoré sa venujú NHL, chce Tomáš Tatar 6-ročnú zmluvu s priemerným platom 6-7 miliónov dolárov za sezónu. 26-ročný slovenský útočník v uplynulej sezóne nazbieral 46 bodov v 82 zápasoch. Tatar patrí v každej sezóne k lídrom Detroitu, ale to, čo požaduje, je zrejme naozaj priveľa. Veď 6-7 miliónové platy majú hráči ako Oshie, Bäckström, Bergeron alebo Kesler. Tieto údajné finančné požiadavky však nie sú oficiálne potvrdené ani z jednej strany.

Tomáš bol draftovaný v roku 2009 v druhom kole z celkového 60.miesta. Zatiaľ odohral v NHL 362 zápasov a pripísal si 201 bodov. Počas celej kariéry v zámorskej profilige obliekal dres jediného tímu Detroitu Red Wings. Len pre úplnosť dodávame, že v posledných troch ročníkoch poberal slovenský krídelník plat vo výške 2,75 milióna dolárov.

Zdroj: Wingingitinmotown.com | Foto: Twitter