Montreal Canadiens nepodáva v tomto ročníku také výkony, ktoré by mu (aspoň nateraz) garantovali postup do vyraďovacej časti. Aj to je príčina, prečo sa často skloňuje možná výmena Tomáša Tatara, o čom otvorene prehovoril aj samotný hráč.

Kanadský celok napriek výborným výkonom slovenského útočníka zatiaľ nevyzerá ako favorit na postup do play-off. Aj preto sa v zámorí hovorí o veľkom výpredaji hráčov Canadiens. Jedným z nich by mohol byť aj Tomáš Tatar, ktorému po buducej sezóne vyprší jeho aktuálny kontrakt. Na viacerých weboch sa objavili špekulácie o jeho možnom prestupe do Pittsburghu Penguins, ktorý stratil útočníka Jakea Guentzela kvôli dlhodobému zraneniu. Samotný Slovák však priznal, že je v hre aj iný celok.

„Každý rok hokejoví analytici v NHL robia rôzne predpoklady a špekulácie, ktorí hokejisti by mohli byť pred koncom prestupového obdobia vymenení z tímov, ktoré strácajú šancu na postup do play-off. Na Slovensku sa hovorí vo veľkom, že ma vymenia do Pittsburghu, ale ja som zachytil aj iný tím a to Dallas. Nateraz to vôbec neriešim, pretože do konca prestupového termínu ostáva ešte mesiac a ide len o dohady,“ povedal “Trto” pre Cas.sk.

Ten priznal, že je v Montreale veľmi spokojný, avšak jeho snom je vyhrať Stanley Cup a preto by sa nebránil ani prípadnej výmene do iného celku, čo by pre neho bolo novou výzvou. Sám však tvrdí, že najskôr sa pokúsi postúpiť do play-off s Montrealom Canadines. So spoluhráčmi sú pre to odhodlaní urobiť maximum.

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/Tomastatar90, Twitter