37-ročný útočník Cristiano Ronaldo je mužom rekordov a superlatívov. Rok 2022 je preňho ale trošku zvláštny. Jeho Manchester United sa neprebojoval do Ligy majstrov a jej najlepší strelec si ju tak nezahrá. A to ani navzdory tomu, že celé leto sa tiahla jeho prestupová sága, keďže prioritou CR7 bolo prestúpiť do klubu, ktorý milionársku súťaž hrať bude.

Okrem toho ale sezóna 2022-23 môže byť „iná“ aj v ďalšom ohľade. Portugalská ikona totižto v jej úvode vzhľadom k neistote vysedáva na lavičke a do zápasov skôr naskakuje len z pozície náhradníka. Aj preto nemá na konte stále ani jeden strelený gól.

To sa môže, samozrejme, čoskoro zmeniť. Tento netradičný štart sezóny ale otvára nasledovnú otázku: „Skončí sa 16 sezón trvajúca séria Ronalda?“ Presne tak dlho sa totižto nestalo, aby nebol Ronaldo najlepším strelcom svojho klubu.

Naposledy to zažil ešte ako mladik v drese Manchestru United v sezóne 2005-06, keď zaznamenal v 47 štartoch 12 gólov. Viac ich vtedy strelili van Nistelrooy, Rooney aj Saha. V sezóne 2006-07 už bol TOP strelcom Ronaldo a jeho séria pokračuje dodnes. A to aj behom pôsobení v Reale a Juventuse.

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram/Cristiano