mesut ozil arsenal

Posledné dve sezóny Mesuta Özila sa nedajú označiť nijak inak ako veľké trápenie. Preto možno nastal pravý čas na zmenu. Záujem hlási turecký klub Fenerbahce Istanbul. 

Forma 30-ročného záložníka Arsenalu išla v posledných rokoch prudko nadol. Kým v sezóne 2016/17 zaznamenal bývalý nemecký reprezentant 12 gólov a 14 asistencií, v posledných dvoch sezónach to bolo dohromady 11 gólov a 17 asistencií. Vzhľadom na to, že Özil poberá týždenný plat v hodnote astronomických 350 000 libier je takáto štatistika pre vedenie “The Gunners” neakceptovateľná. Možno sa však črtá priaznivé riešenie.

Fenerbahce SK si totiž stanovilo Özila za svoj letný prestupový cieľ. Podľa uznávaného tureckého novinára Faitha Dogana by mal byť hráč Arsenalu na polceste do tureckého tímu. “Prezident Fenerbahce Ali Koc tvrdo pracuje na jeho podpísaní. Pre jeho plat a prestup klub skúša nájsť sponzorov,” povedal Dogan tureckej televízií TRT Spor. “Myslím si, že to ide veľmi dobre. Práve teraz môžem povedať, že šanca je na úrovni 50% až 51%,” dodal žurnalista.

Pre Arsenal by to bolo finančné vykúpenie. Nielenže by sa klubovej pokladnici značne uľavilo, ale tiež by mohlo do nej poputovať minimálne 25 miliónov eur. Takáto je aktuálna trhová hodnota bývalého hráča Realu Madrid. Arsenal by týmto transferom mohol navýšiť svoj rozpočet a zvýšiť tak šancu na stomiliónové podpísanie Wilfrieda Zahu z Crytal Palace.

mesut ozil arsenal

Zdroj: 90min.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter