Koniec jednej éry. Aj tak sa dá nazvať odchod brankárskeho veterána Ryana Millera z tímu Vancouver Canucks. Americký gólman bol v posledných troch rokoch stálicou v bráne “Kosatiek”. Od novej sezóny bude ale obliekať dres nového celku, s ktorým túži vyhrať Stanley Cup.

Ryan Miller po troch sezónach opúšťa Vancouver Canucks. Dvojročnú zmluvu podpísal s Anaheimom Ducks. Zmluva má hodnotu 4 milióny dolárov, čo znamená, že Miller zarobí ročne 2 milióny dolárov. Pravdepodobne pôjde o jeho posledné dve sezóny v NHL, keďže už má 37 rokov.

V každej z posledných troch sezón bol jednotkou Vancouveru Canucks. V tej uplynulej odchytal 54 zápasov s 91.4% úspešnosťou zákrokov a priemerne inkasoval 2.80 gólu na zápas. Miller bol ešte pred pôsobením vo Vancouveri stálicou Buffala Sabres, kde pôsobil 11 sezón. Z Buffala odišiel v sezóne 2013/14 do St. Louis Blues, kde ale odchytal len 19 zápasov a následne zamieril do Vancouveru Canucks. Miller bol v roku 1999 draftovaný v piatom kole zo 138.miesta. Vo svojej zbierke tento brankársky veterán ešte stále nemá Stanley Cup. Získa ho v drese Ducks?

Zdroj: Nhl.com | Foto: Twitter, Masityjy.hostnet.pro