Najlepší reprezentačný strelec Portugalska, no aj v celej histórii reprezentačného futbalu. Ikonický Cristiano Ronaldo každoročne strieľal veľké množstvo gólov za svoju vlasť, ktorú takmer nikdy neodmietol reprezentovať, a to ani v časoch, keď hral veľké množstvo zápasov a vek mu pribúdal. To platí dodnes.

Ale časy sa menia. Portugalsko má fantasstickú generáciu hráčov, ktorá je schopná získať na MS v Katare kľudne zlato. Podľa bookmakerov má síce niekoľko krajín väčšinu šancu, no skúsení a zároveň stále po úspechoch lační Portugalci budú ťažkým súperom pre kohokoľvek.

Veľkú dilemu ale bude musieť riešiť skúsený tréner Portugalska Fernando Santos, ktorý je pri kormidle od roku 2014, a teda, zažil aj triumf na EURE 2016 a Ronaldo dal pod ním 67 gólov, vrátane ôsmych hattrickov. Ikonický útočník je zároveň najväčšou osobnosťou a kapitánom tímu.

Má to však háčik. Aktuálne nie je veľmi vo forme a domáca verejnosť sa obáva, že lepšie to už byť nemusí. Jeden z popredných denníkov vyšiel po prehre 0:1 so Španielskom s titulkou „menej Ronalda, viac Portugalska“. Ďalšie poukazujú na to, že viacerí jeho krajani majú oveľa lepšiu formu.

MS v Katare sa nezadržateľne blížia: Ktoré tri krajiny sa vrátia s cenným kovom?

„Jeho mentalita je veĺká, s pribúdajúcim vekom sa však znižujú jeho herné schopnosti. Musíme prijať fakt, že to viac nie je ten nezastaviteľný chlap. Nemáme v úmysle ho kritizovať, len poukazujeme na to, že táto chvíľa musela nastať,“ zhodujú sa viacerí odborníci. Internet oblieta kompilácia kiksov Ronalda z posledného duelu, ktorá dáva kritikom za pravdu.

Otázkou je, či bude CR7 pripravený na MS v Katare predviesť špičkové výkony alebo nie. A taktiež, či Santos siahne k jeho posadeniu a viac priestoru dostanú Leao, Jota, Bernardo Silva, André Silva či Joao Félix, samozrejme podporovaní nemenej kvalitným stredom poľa.

Zdroj: Sportbible | Foto: Instagram/Cristiano