Všetko sa raz skončí a nijaký hráč nebude v klube pôsobiť večne. Spomienky však ostanú navždy a fanúšikovia na svojho obľúbenca s určitosťou nikdy nezabudnú. Nemecký veľkoklub Bayern Mníchov čaká v lete veľká rozlúčka, ktorá však bola oznámená už dnes.

Po dlhých deviatich rokoch opustí v lete klub španielsky stredopoliar Javi Martínez. Informoval o tom klub prostredníctvom svojej webovej stránky. 32-ročný defenzívny záložník prestúpil do Bayernu z Athletica Bilbao v roku 2012 za slušných 40 miliónov eur. Od tej doby vyhral s Bavormi prakticky všetko, čo sa dalo. 2-krát Ligu Majstrov, 8-krát nemeckú Bundesligu, 5-krát Nemecký pohár, raz MS klubov, dvakrát superpohár UEFA a 4-krát nemecký Superpohár.

Martínez sa teda s Bayernom oficiálne rozlúči v lete, pričom sa z neho stane voľný hráč, ktorého bude môcť akýkoľvek klub podpísať úplne zadarmo. Už počas minulého leta sa povrávalo o veľkom záujme jeho bývalého klubu z Bilbaa, no transfer sa nemohol zrealizovať kvôli finančným požiadavkám Bayernu. Teraz už však nijaké takéto prekážky prestupu nebránia a tak by sa Javi Martínez mal v lete stať hráčom Athletica Bilbaa.

javi martinez

Zdroj: Fcbayern.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter