Slovenský futbal má svojho zástupcu aj v tak prestížnej súťaži, akou je Premier League. Na post brankárskej jednotky Newcastle United FC sa totiž vypracoval Slovák Martin Dúbravka. Od nového roka však hrozia jemu a jeho klubu problémy. 

Aktuálna sezóna nezačala pre Newcastle najlepšie. Klub, v ktorom pôsobí aj slovenská reprezentačná jednotka Martin Dúbravka, sa dlho pohyboval na samotnom dne Premier League.

Z biedy ho vytrhol až mesiac november, počas ktorého zvíťazili “Straky” v troch zápasoch po sebe, čím sa im podarilo dostať mimo zóny zostupu. Napriek tomu budú musieť v tejto sezóne bojovať o záchranu. Fanúšikovia sa preto búria hlavne proti vedeniu klubu.

V klube preto panuje napätá atmosféra. Majiteľ Mike Ashley už avizoval, že predaj sa možno uskutoční počas januára. V prípade zmeny by samozrejme mohlo nastať zemetrasenie aj v kádri. 29-ročný rodák zo Žiliny má síce stabilné miesto v zostave, no prípadné zmeny by sa mohli dotknúť aj jeho pozície. Situáciu v Newcastli tak budú s napätím sledovať aj slovenskí fanúšikovia.

Martin Dúbravka prišiel na Britské ostrovy v januári tohto roka ako hosťujúci hráč zo Sparty Praha. Po ukončení hosťovania sa v lete dohodli oba celky na prestupe nášho brankára. Slovák vyšiel anglický klub na 4 milióny eur, čo je aj aktuálne trhová hodnota našej reprezentačnej jednotky. Aktuálna zmluva mu na ostrovoch vyprší v júni 2022.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter