Svet NHL je jeden veľký biznis. Vedelo by o tom rozprávať mnoho hokejistov, ktorí museli nečakane meniť svoje pôsobisko. Najnovšie podobná vec postihla aj Tomáša Tatara, ktorý sa k celej veci až do dnešného dňa nevyjadril. 

27-ročný slovenský útočník pôsobil v NHL najskôr v Detroite Red Wings, no na konci uplynulej sezóny dostal šancu zabojovať o Stanleyho Pohár vo farbách Vegas Golden Knights. V “meste hriechu” sa mu nedarilo podľa očakávaní, aj keď jeho tím postúpil až do samotného finále najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.

Možno aj preto nasledovala jeho nečakaná výmena. Slovenský útočník si musel pobaliť kufre a presunúť sa z púšte vo Vegas na sever do Kanady. Jeho tím ho totiž vymenil do Montrealu Canadiens.

Sám hráč od výmeny nepredstúpil pred médiá, ani neposkytol akékoľvek iné oficiálne vyjadrenie. Stalo sa tak až dnes prostredníctvom jeho účtov na sociálnych sieťach. Tam zdelil svoje prvé pocity a oficiálne vyjadrenie k jeho odchodu do Kanady. Tomášovi držíme prsty a prajeme mu, nech sa mu v novom pôsobisku darí!

Vyjadrenie Tomáša Tatara k výmene do Montrealu

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Ahojte, v prvom rade ďakujem za obrovskú podporu a energiu, ktorú mi prejavujete. Ospravedlňujem sa všetkým priateľom, fanúšikom a hlavne novinárom, že som ešte nedal žiadne oficiálne vyjadrenie a preto som sa rozhodol využiť sociálne siete na tento účel. Nikto to nečakal, ale taký je hokejový život. Boli to naozaj veľmi hektické hodiny, plné balenia, plánovania a vybavovania rôznych vecí. Určite sa všetko v nasledovné dni upokojí. Včera neskoro večer som priletel do Montrealu, kde som sa už veľmi tešil. Je to v podstate kolíska hokeja, takže je to pre mňa obrovská výzva a motivácia. Dnes ma čakajú vstupné testy. Teším sa na stretnutie s novými spoluhráčmi, ale hlavne na skvelých fanúšikov Habs. Vegas by som chcel poďakovať za skúsenosť zahrať si finále o Stanley Cup. #nhl #canadiens #montreal #habs

Príspevok, ktorý zdieľa Tomas Tatar (trto90) (@tomastatar90),

Zdroj: Instagram | Foto: Twitter