27-ročný David de Gea je suverénnou brankárskou jednotkou Manchestru United, veď ani v 37. kole Premier League nepustil do brány ani Sergia Romera ani Joela Pereiru. Svojmu tímu nielenže na pôde West Hamu pomohol čistým kontom k bodovému zisku, ale urobil aj posledný krok k trofeji.

David de Gea je brankárskou jednotkou Manchestru United už od roku 2011, pričom na konte má zaň odchytaných viac ako tristo súťažných stretnutí. Vo štvrtkovej dohrávke na pôde West Hamu sa zrodila bezgólová remíza, vďaka ktorej skončí celok z Old Trafford s určitosťou na pomyselnej striebornej pozícii, a to bez ohľadu na výsledok stretnutia proti Watfordu.

Sám španielsky brankár zároveň vychytal už osemnáste čisté konto v sezóne, čím rozhodol o zisku “Zlatej rukavice”, o ktorú sa zároveň nebude musieť s určitosťou deliť. Kolo pred koncom má totižto jeho najbližší konkurent, Ederson z Manchestru City, na konte šestnásť “núl”. Po pätnásť ich majú Thibaut Courtois z Chelsea a Hugo Lloris z Tottenhamu, po jedenásť Petr Čech z Arsenalu a Nick Pope z Burnley.

Počas svojho sedemročného pôsobenia v Premier League má David de Gea na konte v 237 vystúpeniach celkovo 93 “čistých štítov”, inkasoval 224 gólov a zaznamenal 137 víťazných stretnutí. Spomínanú cenu však získal po prvýkrát v kariére, keď na “tróne” vystriedal Thibauta Courtoisa.

Zdroj: Goal.com, Premierleague.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.