Bayern Mníchov spáchal jednu z najväčších ekonomických chýb vo futbalovom svete. S hodnotou 55 miliónov eur si nechal zadarmo odísť Davida Alabu, ktorému sa skončila platnosť zmluvy, čo šikovne využil Real Madrid. Teraz hrozí Bayernu takmer rovnaký scenár. 

Nemecký veľkoklub sa právom môže obávať o odchod veľkej opory v strede poľa. Leon Goretzka je mimoriadne kvalitným záložníkom, čo odráža aj jeho trhová hodnota, ktorú má na úrovni 70 miliónov eur. Lenže zmluva sa mu s Bayernom končí už v lete 2022 a ak sa obe strany nedohodnú na novej, Goretzka bude počas nasledujúceho letného prestupového obdobia dostupný zadarmo ako voľný hráč.

V katalánskom veľkoklube by si Goretzka našiel svoje miesto, keďže v poslednom období sa hovorí o neistej budúcnosti 32-ročného Sergia Busquetsa a predaji Miralema Pjanića. Španielsky denník Sport1 napísal, že Katalánci už kontaktovali Goretzkovho agenta, aby vyjadrili svoj záujem. 26-ročný Nemec je považovaný za jedného z najepších záložníkov “box-to-box” na svete a do Barcelony by sa mimoriadne hodil. Ak by ho Bayern pustil zadarmo v roku 2022, spolu s Alabom by prerobil 125 miliónov eur!

goretzka

Zdroj: Everythingbarca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter