Cristiano Ronaldo je bezpochyby hrajúcou legendou. Vo svojich 34 rokoch neprestáva udivovať futbalový svet a hranice streleckých schopností posúva čoraz vyššie a vyššie.

Držiteľ piatich Zlatých lôpt je tak právom považovaný za jedného z najlepších hráčov histórie a niektorými dokonca za toho úplne najlepšieho. Bohužiaľ pre neho, svojou genialitou mu konkuruje Lionel Messi a debata o absolútnom čísle 1 tak nie je jednoznačná.

Podobne to vidí aj legenda srbského futbalu Siniša Mihajlović, ktorý v súčasnosti vedie taliansku Bolognu. Mužstvo bývalého fantastického exekútora priamych kopov a niekdajšieho hráča rímskeho AS, Sampdorie, Lazia či Interu sa 24. februára stretne v zápase Serie A proti Juventusu. Pred týmto stretnutím na tradičnej tlačovej konferencii zložil 50-ročný kouč Cristianovi Ronaldovi poklonu.

Tá však najväčšiu hviezdu Juventusu skôr nepoteší: „S príchodom Ronalda sa Juventus pokúsi vyhrať Ligu majstrov. Urobili obrovský pokrok. Nemôžem povedať, že je najlepší na svete, ale je jedným z dvoch najlepších hráčov sveta,“ povedal na adresu portugalského hráča Mihajlović, ktorý týmto tvrdením do večnej diskusie o najlepšom hráčovi opäť nepriamo vtiahol Lionela Messiho.

Siniša Mihajlović

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter