Slovenský hokej zažije po dlhých rokoch veľmi vzrušujúci vstupný draft do NHL. Juraj Slafkovský má šancu stať sa prvou jednotkou pochádzajúcou zo Slovenska, Šimon Nemec je adeptom na TOP 5 a reálne by mohol byť jednotkou medzi obrancami. Aj preto sa zabúda na Filipa Mešára.

Za iných okolostí by sa o rodenom Spišiakovi hovorilo u nás oveľa viac, pretože v minulých rokoch by bol vždy našou jasnou jednotkou. Teraz je „len“ tretí, no nemožno ho z toho dôvodu prehliadať. Filip Mešár bude totižto takmer určite zvolený v 1. kole a ak sa pošťastí, môže to byť kľudne umiestnenie v druhej desiatke.

Podľa informácií portálu Eliteprospects, ktorý zozbieral trinásť prestížnych zámorských rankingov, vychádza Mešárovi priemerne 24. miesto. Najvyššie mu bolo prisúdené 11. miesto, najnižšie 59. miesto. V jedenástich prípadoch by bol draftovaný v 1. kole, z toho osemkrát do 20. miesta. Ak by sme ignorovali to jedno 59. miesto, priemerne by mu vyšlo 21. miesto.

Čo sa týka jeho štatistík, mladík narodený 3. januára 2004 má za sebou dve sezóny v drese Popradu v Extralige seniorov. V predošlej sezóne si pripísal 14 bodov, v práve skončenej ich mal o dva viac. Filip zaujal v Poprade už v nižšom veku, veď ako 15-ročný mal bod na zápas v doraste U18 a ako 16-ročný aj v juniorskej Extralige.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Filip Mešár (@f.mesar)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram/F.mesar