Ronald Koeman po príchode do FC Barcelony nemá práve jednoduchú pozíciu. Behom leta nedokázalo vedenie doviesť žiadnu z vysnívaných posíl, medzi ktoré mali patriť Memphis Depay, Georginio Wijnaldum, Lautaro Martinez či Eric García. Zostavu má tak značne obmedzenú, veď ako bonus odišlo niekoľko hráčov.

Minimálne do leta 2021 však ostáva legendárny Messi, no Koeman napriek tomu musí pozerať aj na budúcnosť a vystavať nový káder, keďže aj po odchode Suáreza či Rakitiča je v klube množstvo tridsiatnikov. Španielske médiá najnovšie šokujú záujmom nového trénera o niekdajšieho najdrahšieho futbalistu sveta – Paula Pogbu.

27-ročný Francúz odštartoval svoju piatu sezónu od návratu do Manchestru United, no miesto v zostave napriek svojich nesporným kvalitám nemá úplné isté. Lepšie povedané, medzi ním a Brunom Fernandesom nemá fungovať akási symbióza. Hoci Pogba je častejšie spájaný napríklad s Juventusom či Realom Madrid, aj katalánsky gigant by bol preňho zaujímavou voľbou.

pogba man utdJe však Pogba pre Koemana prvou voľbou a mužom, okolo ktorého chce stavať káder, poprípade má byť aspoň dôležitou súčiastkou budúceho funkčného mechanizmu v Barcelone? Alebo môže byť pravdou skôr tá možnosť, že Barcelona má dosť peňazí a v zúfalstve ich investuje do francúzskeho stredopoliara vo viere, že by mohol byť užitočný minimálne ako magnet pre médiá? Dôležitá je totižto otázka, či má Pogba ešte v sebe dostatočnú kvalitu, aby dokázal dlhodobo žiariť a možno i tiahnuť nejaký veĺkoklub s tými najvyššími ambíciami.

Zdroj: Mundodeportivo.com, Sportsmole.co.uk | Foto: Twitter