Zdá sa, že prestupové leto 2022 bude letom veľkých prestupov. Real Madrid počas neho získa na 99% Kyliana Mbappého, ktorý verejne deklaruje, že na Bérnabeu túži prestúpiť. Okrem Francúza, sa Real chystá uloviť o rok aj ďalšiu gólovú hviezdu v podobe Erlinga Haalanda.

Pozorný futbalový fanúšik, ktorý má prehľad aj ohľadne prestupového trhu, si istotne všimol, že Real Madrid výrazne šetril počas predchádzajúcich transferových období. Logickou odpoveďou na túto “neaktivitu” Los Blancos v rámci trhu sú pripravované náklady na podpísanie Kyliana Mbappého. Ani ponuka vo výške 200 miliónov eur však predstaviteľov PSG nepresvedčila a tak Real aspoň ušetril spomínanú čiastku, ktorú môže teraz vynikajúco využiť.

Tieto úvahy podporil aj Javier Tebas, prezident La Ligy. “Real Madrid má dostatok peňazí na to, aby naraz kúpil Mbappého aj Haalanda,” vyjadril sa 59-ročný rodák z Kostariky. Takéto veľké vyhlásenie od popredného funkcionára španielskeho futbalu nemôže ostať nepovšimnuté a má obrovskú váhu. Uvidíme teda, či sa Real pokúsi získať obe vychádzajúce hviezdy naraz. A či vôbec budú chcieť hrať spomínané dve hviezdy bok po boku v jednom klube.

haaland mbappe

Zdroj: Tribuna.com | Foto: Twitter