Na svete nie je príliš veľa hráčov, ktorí by boli dlhšiu dobu verní jedinému klubu. Symbolmi rýchleho striedania klubov sú istotne Zlatan Ibrahimović či Kevin-Prince Boateng. Do kategórie verných hráčov však môžeme zaradiť aj slovenského reprezentanta.

Hovorí sa o nej, že je obľúbenou destináciou Slovákov. Po trávnikoch nemeckej Bundesligy už behali takmer tri desiatky slovenských futbalistov. V dĺžke angažmánu sa však nikto nemôže vyrovnať obrancovi Petrovi Pekaríkovi. Ten pôsobí v Nemecku už dohromady 11 rokov. Najskôr pôsobil u Vlkov vo Wolfsburgu, v auguste 2012 prestúpil do Herthy Berlín, kde pôsobí až dodnes.

To, že si ho klub mimoriadne váži dokazujú aj slová a ponuka nového športového riaditeľa berlínskeho tímu, Frediho Bobića. „Chceli by sme s Petrom Pekaríkom pokračovať v spolupráci a vyjadrili sme záujem predĺžiť s ním zmluvu,” vyjadril sa Slovinec. 34-ročný pravý obranca dostal ponuku predĺženia kontraktu na ďalšiu sezónu, ktorá by mohla byť pre neho tou poslednou.

Súčasný kontrakt rodáka zo Žiliny sa končí 30. júna 2021, no teraz dostal ponuku, ktorá sa neodmieta. Ak ju Peter príjme, zaokrúhli svoj počet rokov strávených v drese nemeckej Starej Dámy na úctyhodných 10. Za BSC odohral dosiaľ 190 zápasov, na konte má aj jeden titul z 2. nemeckej ligy. Nemenej dôležitým faktom je, že u fanúšikov je náš reprezentant mimoriadne populárnym.

Zdroj: Kicker.de, Transfermarkt.com | Foto: Twitter