Fínsko patrí ku krajinám, ktoré nemajú núdzu o kvalitných hokejistov. Jedným z najlepších fínskych hráčov bol v posledných rokoch aj Jussi Jokinen. Teraz však skončili na listine nechcených!

Jussi Jokinen vstúpil do NHL v roku 2005 v drese Dallasu Stars a okrem pravidelného bodovania sa dostal do povedomia aj ako špecialista na samostatné nájazdy. Odchovanec fínskeho tímu Kärpät Oulu napokon v NHL obliekal ešte dresy Caroliny, Floridy, Pittsburghu či Tampy Bay.

Vždy si držal svoju štandardnú výkonnosť viac ako pol boda na zápas a patril k oporám svojich tímov. Už minulá sezóna mu však nevyšla podľa predstáv, keď v drese Panthers nazbieral len 28 bodov, čo bolo oproti predchádzajúcim 60 žalostne málo.

Pred aktuálynm ročníkom podpísal jednoročný kontrakt v hodnote rovného milióna amerických dolárov s tímom Edmonton Oilers, ale v kanadskej Alberte dlho nepobudol. Po 14 zápasoch s bilanciou jednej asistencie bol vymenený do Los Angeles.

Lenže ani v drese “Kráľov” sa mu nedarilo podľa predstáv, keď v 18 zápasoch získal len 5 bodov za jeden gól a štyri asistencie. Vedenie Kings ho 16.januára umiestnilo na tzv. waiver listinu a teda listinu nechránených hráčov, z ktorej si ho v priebehu 24 hodín môže vybrať ktorýkoľvek tím NHL.

Ešte pred dvoma rokmi Jokinen žiaril v drese Floridy. Pripísal si výborných 60 bodov v základnej časti NHL a taktiež nazbieral 10 kanadských bodov v národnom drese, keď na MS reprezentoval Fínsko. Posledné dva ročníky sú však obrovským sklamaním pre 34-ročného hokejistu.

Špekuluje sa, či vyhadzov z Los Angeles Kings neznamená aj jeho definitívny koniec v NHL. Skúsený krídelník si v zámorskej profilige zatiaľ pripísal 923 zápasov, v ktorých nastrieľal 187 gólov a pridal 365 asistencií, čo je dokopy 552 bodov.

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D