Už v stredu 11. decembra sa v katarskej Dohe začne šestnásty ročník MS klubov. V predkole sa stretne domáci šampión Al-Sadd s novokaledónskym šampiónom Oceánie – Hienghène Sport. Vysoko favorizovaný Liverpool FC vstúpi do turnaja v semifinále, ktoré sa hrá 18. decembra.

Nemecký manažér v službách úradujúceho európskeho šampióna v súčasnosti nemusí riešiť nejaké veľké zdravotné problémy svojich zverencov, a tak sa netreba čudovať, že v 23-člennej nominácií sú všetky zvučné mená vrátane van Dijka či hviezdneho ofenzívneho tria Mané, Salah, Firmino. Samozrejme, doplnené aj o “mladé pušky” Elliotta či Brewstera.

Finálna nominácia:

  • Brankári: Alisson, Adrian, Lonergan
  • Obrancovia: van Dijk, Lovren, Gomez, Robertson, Alexander-Arnold, Williams
  • Záložníci: Wijnaldum, Milner, Keita, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Jones
  • Útočníci: Firmino, Mane, Salah, Shaqiri, Brewster, Origi, Elliott

Sám Klopp dokonca priznal, že všetci títo hráči odletia spoločne. Je teda jasné, že do štvrťfinálového duelu EFL Cupu proti Aston Ville nastúpia ešte úplne iní hráči. Mimochodom, okrem vyššie uvedenej nominácie, si nik v aktuálnom ročíku nezahral za Liverpool ani minútu v Premier League či Lige Majstrov. Aston Villa sa tak “môže tešiť” na zápas proti členom liverpoolskej “U23” či dokonca akadémie.

Zdroj: Liverpoolfc.com | Foto: Twitter