Liverpoolu sa v posledných týždňoch príliš nedarí, pričom paradoxne sa trápi viac v ofenzíve, hoci ohromným absenciám čelí úradujúci anglický šampión v obrane. Za všetko hovorí fakt, že po Vianociach odohral vrámci Premier League Liverpool deväť duelov, z ktorých má skóre 8:10.

Je tak na čase sa zamyslieť nad tým, či nie je potrebné získať čerstvú krv do ofenzívy, i keď je pravda, že inak by to možno vyzeralo, ak by bol k dispozícii zranený Jota. Každopádne, Origi ani Shaqiri príliš neoslňujú, veď obaja majú v aktuálnom ročníku na konte po jedinom zásahu, a aj to v ligovom pohári.

Anglické médiá ale začínajú šíriť zvesti o tom, že Klopp monitoruje brazílsky supertalent v službách Realu Madrid – Viníciusa. Stále len 20-ročný ľavý krídelník, ktorého získal madridský veľkoklub z Flamenga v lete 2018 ua 45 miliónov eur, avšak zatiaľ svoj ohromný talent nijako prehnane nenapĺňa.


Síce dostáva pomerne dosť priestoru, Zidane v ňom veruže kanoniera nemá. V aktuálnom ročníku naskočil Vinícius už do 27 duelov, odohral v nich cez 1300 minút, no zaznamenal len tri góly, a to proti Levante, Valladolidu a Šachtaru Doneck, pričom od 21. októbra neskóroval. K nim pridal ešte tri asistencie. Jeho trhová cena má byť aj tak okolo 50 miliónov eur, pričom je otázne, ako by sa k prípadnej oficiálnej ponuke zo strany Liverpoolu postavilo vedenie Realu.

Zdroj: Express.co.uk | Foto: Twitter, Giphy.com