Futbalové MS v Rusku nepíšu iba príbehy na trávniku. Chorvátsko sa v boji o postup medzi štyri najlepšie tímy turnaja stretlo s domácim Ruskom. Jeden z chorvátskych reprezentantov sa teda rozhodol, že na tento futbalový sviatok pripraví pre svojich krajanov veľké prekvapenie. 

Mario Mandžukić patrí medzi hviezdy svetového formátu, čo potvrdil aj v spomínanom zápase s Ruskom, kde asistoval na prvý gól Chorvátska. Útočník, ktorý na klubovej úrovni háji farby turínskeho Juventusu, však nezabudol ani na svoje korene a sledovanie štvrťfinálového zápasu s Ruskom spestril svojim krajanom zo Slavonskeho Brodu naozaj svojsky.

Tridsaťdvaročný kanonier sa rozhodol, že venuje sumu 3350 eur (25 tisíc kún) na pivo pre obyvateľov mesta, ktorí sledovali zápas v miestnej Brodskej pevnosti na veľkoplošnej obrazovke. Atmosféra bola naozaj bujará.

Miestna pevnosť je významným kultúrnym dedičstvom a miestny sa v nej zhromaždia aj na semifinálový zápas proti Anglicku. Bude zaujímavé sledovať, či sa rodák zo Slavonskeho Brodu rozhodne pre repete, poprípade navýšenie tejto sumy. Jedno je však isté, už teraz sa očakáva ešte väčší nápor, ako tomu bolo počas štvrťfinále.

Chorvátsko vs. Rusko v Slavonskom Brode

Zdroj: croatiaweek.com | Foto: Facebook