NHL má vyššiu úroveň ako KHL, no i tak v „Rusku“ nemožno hovoriť o slabej súťaži, veď v Európe kvalitnejšiu súťaž zrejme nemáme. Niektorím odkonca viac sedí NHL. On týmto hráčom ale nie, čo v jeho novom klube dobre vedia. Pred sezónou 2022-23 dojednal veľký transfer špičkový klub – SKA Petrohrad.

Ruský gigant dojednal príchod hokejistu, ktorý sa stal v sezóne 2020-21 najlepším strelcom KHL. Dmitrij Jaškin sa síce narodil v Omsku, no celé detstvo strávil v Česku, ktoré aj reprezentuje. Do NHL bol 29-ročný útočník draftovaný zo 41. miesta v roku 2011.

Nikdy sa v nej ale natrvalo neusadil, keďže zvyčajne pendloval medzi NHL a AHL. Celkovo v profilige štartoval 315 krát a pripísal si 43 bodov. V sezóne 2021-22 hral v Arizone, no žiadna sláva to nebola. Bola to priam katastrofa. Zastavilo ho zranenie, stihol odohrať len 12 zápasov a pripísal si jedinú asistenciu.

To v spomínanej KHL má na konte 117 duelov a 123 bodov, v sezóne 2020-21 strelil 38 gólov a stal sa jej najlepším strelcom. To však v drese Dynama Moskva. Ako sa mu bude dariť po návrate, uvidíme.

→ KHL SI ZAHRÁ AJ HVIEZDNY SLOVÁK

→ Z NHL DO KHL ZAMIERIL AJ SLOVENSKÝ OBRANCA

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dmitrij Jaškin (@jaaskhim26)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram/Jaaskhim26