Stále len 20-ročný útočník Kelechi Iheanacho sa usadil v prvom tíme Manchestru City, no pôvodne mal ísť do iného klubu. Tento krok si však aj napriek veľkej konkurencií pochvaľuje.

V roku 2014 bol Nigérijčan ešte v Taye academy a mal viacero ponúk z popredných klubov. Medzi najlukratívnejšie patrili tie od Arsenalu a Manchestru City. No ďalšie ponuky prišli aj z Francúzska či Talianska. Po dohode so svojím agentom však prestúpil do Manchestru.

„Neľutujem to, agent mi poradil, že dostanem v Manchestri viac príležitostí. Ja som to teda skúsil a vyšlo to,“ povedal o svojom prestupe Iheanacho. Peniaze v tom vraj rolu nehrali, veď rovnaké podmienky mu ponúkal aj Arsenal, ktorý napokon boj o mladíka prehral.

Futbalista, ktorý si získava čoraz viac fanúšikov, toho uplynulej sezóne veľa nenahral, no aj tak strelil výborných 14 gólov. V tejto sezóne má na svojom konte už 9 presných zásahov, a to sme zhruba v jej polovici. Taktiež treba brať do úvahy fakt, že je v tieni hviezdneho Sergia Aguera, a preto väčšinou do zápasov nastupuje ako náhradník. Kelechi je veľmi efektívny a zrejme má pred sebou aj veľkú budúcnosť. Veď už teraz má na konte 5 štartov za Nigériu, pričom strelil 4 góly! Ktovie, ako by sa však jeho kariéra rozvíjala v londýnskom Arsenale, ktorý je známy tým, že dáva dostatok príležitostí mladým futbalistom.

Kelechi Iheanacho a jeho 14 gólov v sezóne 2015/16

Zdroj: Goal.com, YouTube.com | Foto: Allafrica.com