Real Madrid je klubom, ktorý zmenil beh dejín futbalu. Už v 50-tych rokoch minulého storočia legendárny Santiago Bernabéu dokázal získať do svojho tímu Ferenca Puskása, Alfreda Di Stéfana a ďalších, čím sa vlastne začala nová éra tohto športu, ktorá neustále expanduje do nepredstaviteľných rozmerov.

Florentino Pérez na prelome tisícročí takpovediac navrátil Realu Madrid zašlú slávu vytvorením “Galacticos”. Do mužstva získal futbalistov, akými boli Ronaldo, Zidane, Figo, Beckham, Roberto Carlos, ktorí v spolupráci s Raúlom, Casillasom či Gutim pôsobili skutočne gigantickým dojmom.

Nič však netrvá večne a tieto legendy museli byť nahradené novou, čerstvou krvou. Pred rokom 2010 posilnili madridský klub Cristiano Ronaldo, Benzema, Ramos, Kaká, Xabi Alonso, Di María, Özil, Robben či Sneijder. Neskôr pribudol aj Bale, Kroos či Modrič. Viaceré tieto hviezdy však postupne Real opustili a v súčasnosti je pohľad na najúspešnejší klub histórie kontroverzný. Na európskej scéne kraľuje, v domácej súťaži však pôsobí dojmom aprílového počasia a silnejú hlasy túžiace po výraznej obmene kádra. Tá je vzhľadom na vek niekoľkých opôr zrejme nevyhnutná, veď Benzema, Ronaldo, Modrič, Ramos či Navas sú tridsiatnici.

V médiách sa špekuluje o obrovskom množstve futbalistov, ktorí by mohli posilniť v najbližšom období tím vedený Zinedinom Zidaneom. Vďaka finančnej fair-play to nemôže byť jednorázové, no behom dvoch, troch či štyroch rokov môžme byť svedkami radikálnej obmeny základnej zostavy.

Mohla by takto vyzerať zostava Realu Madrid v roku 2021?

Okrem vyššie uvedenej zostavy by stále o miesto v zostave mohli bojovať aj Isco, Bale, Asensio, Vázquez, Carvajal či viaceré iné talenty z akadémie Realu dosahujúcej v ostatnom období celkom slušné výlsedky. Samozrejme, jedná sa len o špekulácie a otázkou ostáva, kto skutočne dres Realu Madrid bude obliekať.

Foto: Twitter, Builtlineup.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.