Anglicko si v osemfinále MS 2018 zmeria sily s Kolumbiou a začiatok tohto duelu je naplánovaný na utorok 3. júla o 20:00. Keď sa tieto dva tímy stretli na MS naposledy, legendárny David Beckham sa blysol nádherným gólom z priameho kopu. Potom však prišiel najhorší moment jeho kariéry!

Anglicko sa stretlo s Kolumbiou naposledy v roku 2005, keď v priateľskom zápase vyhrali Angličania 2:3. Na MS sa tieto dva tímy proti sebe naposledy postavili pred dvadsiatimi rokmi počas svetového šampionátu 1998 vo Francúzsku. Stretli sa vtedy v základnej skupine, z ktorej napokon postúpilo Anglicko s Rumunskom. Pod výhru Anglicka 2:0 nad Kolumbiou sa utešeným gólom z priameho kopu podpísal vtedajší hráč Manchestru United David Beckham.

Pre Angličanov bol zápas s Kolumbiou tretím a posledným duelom v skupine, pričom oba celky mali pred ním na svojom konte zhodne po 3 body. V priamom boji o postup sa pod výhru 2:0 podpísal okrem Beckhama aj Michael Owen. Obaja boli vtedy národnými hrdinami.

Davidovi však tento hviezdny status vydržal len pár dní. V následnom osemfinále sa totiž Anglicko stretlo s Argentínou a v tomto dueli dostal “Becks” červenú kartu, po ktorej ho znenávidelo celé Anglicko. Viac o tomto najhoršom momente Davidovej kariéry sa dočítate – TU.

David Beckham gól Kolumbia 1998

Zdroj: Soccerway.com | Foto|Video: Twitter, YouTube