Keď sa v roku 2015 tešili slovenskí hokejisti do 20 rokov zo senzačného bronzu na Majstrovstvách sveta, skauti z NHL si do svojich notesov zapisovali viacero hráčov s dvojkrížom na hrudi. Jedným z nich bol aj Radovan Bondra.

Nakoniec si 196 cm merajúceho rodáka z Trebišova vybralo v 5.kole zo 151. miesta Chicago Blackhawks. V tej istej sezóne sa tešil z majstrovského titulu v slovenskej lige s Košicami. Na ďalšiu sezónu sa presunul do kanadskej juniorskej sútaže WHL do tímu Vancouver Giants, ktorý skončil v Západnej konferencii s 55 bodmi na 10. mieste.

Horši v celej lige bol už len Kootanay Ice z Východnej konferencie so ziskom 31 bodov, kde pôsobil ďalší Slovák a síce obranca Mário Grman, ktorý momentálne hrá v českej lige za Chomutov. Bondra ukončil sezónu zo ziskom 30 bodov za 15 gólov a rovnaký počet asistencií.

Druhá zámorská sezóna bola pre Bondru úspešnejšia. Menovec a vzdialený príbuzný slávneho Petra Bondru sa zúčastnil predsezónneho kempu Chicaga Blackhawks, ale do NHL sa neprebojoval, a tak aj túto sezónu začal v tíme Vancouver Giants. Na začiatku roku 2017 bol vymenený z najslabšieho celku ligy do Prince George Cougars, ktorý patril k najlepším tímom v lige.

V obidvoch pôsobiskách sa mu darilo veľmi dobre, dokázal si držať štatistiku skoro bod na zápas. V play-off Radovanov nový tím ale nepotvrdil svoju povesť a vypadol už v prvom kole so 7. celkom po základnej časti Portland Winterhawks. Bondra v šiestich zápasoch strelil 2 góly a pridal 3 asistencie. Po vypadnutí z play-off si ešte v piatich zápasoch zahral na farme Chicaga v týme Rockford IceHogs, v ktorých nebodoval.

Pred začiatkom ďalšej sezóny sa opäť zúčastnil predsezónneho kempu Chicaga Blakhawks, ale opäť si miesto v tíme trénera Joela Quennevilla nevybojoval. Pošuškávalo sa aj o odchode do bratislavského Slovana, no Bondra sa rozhodol ostať v zámorí. Sezónu mal začať opäť v juniorke, ale nakoniec si vybojoval profesionálnu zmluvu s “farmou“ Chicaga.

Vyzeralo to tak, že nakoniec ročník začne tam, kde skončil minulý, ale Rockford IceHogs ho po predsezónnom kempe poslali do nižšej ECHL do tímu Indy Fuel. Stihol tam odohrať 11 zápasov, streliť jeden gól a následne ho Rockford IceHogs povolali opäť “hore“, no zatiaľ vysedáva iba na tribúne. Dostane Radovan Bondra šancu ešte v tejto sezóne?

Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.