Keby bolo keby… no nie je. Arsenal sa aktuálne potáca s veľmi nelichotivou bilanciou na hrane hornej polovice tabuľky Premier League. Medzičasom sa porúčal uznávaný manažér Unai Emery známy aj z Valencie, PSG či FC Sevilly. Sklamaním pre fanúšikov je určite aj rekordná posila z Lille – kanonier Nicolas Pépé.

Do konca sezóny je stále dosť času na nápravu a nie je vylúčené, že Arsenal sa predsa len umiestni po troch rokoch v TOP4, veď ani Tottenham, Manchester United či Chelsea nie sú zďaleka bez chýb.

V lete sa špekulovalo o mnohých posilách, ktoré napokon nedorazili. O to viac musí fanúšikov “Gunners” mrzieť aktuálna situácia. Poznáme bulvárne plátky, ktoré treba brať s rezervou, no kúsok pravdy mohlo byť na ktorejkoľvek správe. Podľa portálu Givemesport sa vedenie Arsenalu pokúšalo vytvoriť takúto základnú jedenástku, no viaceré pokusy napokon stroskotali na neochote pustiť daného hráča, iní zase uprednostnili iné ponuky. Klub zo severu Londýna v lete 2019 podpísal okrem už spomínaného Pépého aj kvarteto Martinelli, Saliba, Luiz a Tierney, na hosťovanie získal Ceballosa z Realu.

Ako mohla vyzerať zostava Arsenalu?

Najciteľnejšou stratou je podľa mnohých z tria nezískaých posíl Harry Maguire, keďže Arsenal v Premier League inkasuje v priemere 1,5 gólu na zápas, čo je strašne veľa. Maguire je predsa len kvalitatívne inde ako stárnuci David Luiz či často nastupujúci Calum Chambers.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter, Chosen11.com