Letné prestupové obdobie roku 2021 je za nami, pred nami prakticky celá sezóna. Veľké veci sa diali v Anglicku, kde Citizens ulovili 117-miliónovú posilu v podobe Grealisha, Chelsea sa podarilo opäť priviesť skvelého Lukakua, Tottenham udržal Kanea a Manchster United je suverénnym víťazom.

Ronaldo, Varane a Sancho posúvajú podľa papierových predpokladov Man Utd na úplne nový level a reálne môžu získať titul. Spolufavoriom je podľa bookmakerov i šampión sezóny 2019/20 (FC Liverpool), avšak práve ten zažil podľa anglických médií najhoršie prestupové okno spomedzi všetkých účastníkov Premier League. Portál Givemesport mu vyhradil “zvláštnu kategóriu”, ktorú nazval Absolutne nightmare (absolútna nočná mora).

Ako to? Liverpool získal jedinú posilu, tou sa stal 40-miliónový stopér Lipska Ibrahima Konaté. Paradoxne, práve na tento post po doliečení sa tria van Dijk, Matip a Gomez klub prakticky hráča nepotreboval, keďže vieme, že v minulom ročníku aj napriek ich absencii dokázal ukončiť sezónu na 3. mieste.

Klub opustil zadarmo Wijnaldum, nádejný krídelník Wilson prestúpil do Fulhamu, Shaqiriho vysedávanie na lavičke sa zmenilo v presun do Lyonu a niekoľkí hráči šli na hosťovania. Klub teda nezískal žiadnu kvalitnú novú postavu do ofenzívy, kde to všetko bude na osvedčenej, no možno už prekuknutej trojici Mané, Firmino, Salah, doplnenej o uzdraveného Jotu. Stred poľa sa oslabil spomínaným odchodom Wijnalduma.

Otázka teda znie, či to bude stačiť na konkurenciu, ktorá posilňovala zo všetkých síl. Víťazstvá 3:0 nad Norwichom a 2:0 nad Burnley v úvode ročníka fanúšika LFC potešili, už menej “len” remíza 1:1 proti Chelsea.

Tá by nebola “neúspechom”, ak by LFC nestrelilo jediný gól z penalty, ktorej predchádzal smolný zákrok Reece Jamesa rukou. Za ňu bol navyše vylúčený, avšak ani celé druhé dejstvo početnej výhody nedokázali Salah a spol. premeniť na víťazstvo, a vlastne, ani na nejaký drvivý tlak. Ako uspeje Klopp s jeho zverencami? Bude to boj o titul, boj o TOP4 alebo dopadne ešte horšie?


Zdroj: Givemesport.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Strawpoll.me