Barcelona už od minulého leta bojuje s kurióznym problémom. Jej hráči nechcú opustiť klub, aj keď už nemajú v drese Blaugranas žiadnu budúcnosť a hlavný tréner s nimi nepočíta. V kádri FCB by sme našli hneď niekoľko takých hráčov.

Jedným z nich je aj Samuel Umtiti. Tomu sa mala skončiť predchádzajúca zmluva v roku 2023, no v januári mu Barcelona doslova musela predĺžiť zmluvu až do roku 2026, aby mohla zaregistrovať novú akvizíciu Ferrana Torresa. Umtiti súhlasil s redukciou svojho platu a naradostnene podpísal novú zmluvu. Lenže francúzsky obranca by si ešte asi rád zahral futbal na profi úrovni a preto mu Barca hľadá novú destináciu.

Umtiti bol nedávno pred podpisom zmluvy s francúzskym Stade Rennes. Ten bude hrať v sezóne 2022/23 skupinovú fázu Európskej ligy UEFA a preto by rád rozšíril svoj káder. 28-ročný Francúz už bol vo Francúzsku a jeho prestup vyzeral nádejne pre všetky 3 strany. No napokon z toho nič nebolo. Umtiti neprešiel lekárskou prehliadkou a rokovania stroskotali. Hľadanie pokračuje ďalej, no pre zdravotne poznačeného rodáka z Yaoundé to bude mimoriadne náročné.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram/samuumtiti (1), (2)