Je známe, že mnohé hviezdy svetového futbalu sa na sklonku svojej kariéry vydajú za dobrodružstvom do rôznych mimoeurópskych líg. Do USA, Číny, Indie či krajín z Arabského polostrova prestupuje v posledných rokoch stále viac veteránov, občas dokonca aj hráčov s neskorším ročníkom narodenia.

Katarský futbalový klub AL-Gharafa SC získala v roku 2016 z konkurenčnej Lekhwiye jednu z hviezd tamojšej ligy, Slováka Vladimíra Weissa ml. Okrem nášho reprezentanta oblieka dres Weissovho zamestnávateľa aj Čilan Luiz Jiménez, známy aj zo Serie A.

Už čoskoro však získa nielen klub, ale celá liga, do svojich radov poriadne zvučné meno, a síce Wesleyho Sneijdera. 133-násobný reprezentant Holandska strávil posledné mesiace vo francúzskom Nice, za ktoré však nastúpil len štyrikrát. V katarskom klube sa dohodol na zmluve na 18 mesiacov, teda do konca sezóny 2018/2019.

Držiteľ striebra i bronzu z MS vo futbale strávil najlepšie roky svojej kariéry v Reale Madrid a Interi Miláno, hrával však aj za Galatasaray a Ajax, v ktorom vyrastal. 33-ročný ofenzívny záložník sa počas svojej kariéry preslávil predovšetkým ako skvelý asistent, veď medzi jeho najcennejšie individuálne ocenenia patria tie za najviac asistencií na EURO 2008 či v edícii Ligy majstrov 2009/10 a dostal sa aj do výberu MS 2010.

Zdroj: Fourfourtwo.com | Foto: Twitter

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk