Prestupy medzi FC Barcelonou a Realom Madrid sú brané ako svätokrádež a v rámci svojich klubov sú vnímané veľmi negatívne. Aj súčasné dni priniesli jeden z takýchto transferov.

Z Katalánska totiž putoval do hlavného mesta Španielska syn niekdajšieho hráča “Blaugranas” Eidura Gudjohnsena. Islanďan si v bohatej kariére obliekol aj barcelonský dres v rokoch 2006-2009 a bol súčasťou tímu, ktorý v sezóne 2008/2009 vyhral slávne treble.

Hoci je Daniel Gudjohnsen stále iba 12-ročný chlapec, je označovaný za jeden z najväčších prísľubov do budúcnosti. Barcelončania sa v posledných týždňoch snažili získať aj jeho staršieho brata Adriho (16), ktorý doteraz hájil farby mestského rivala Espanyolu. Vyjednávania ale neprebehli dobre, Adri ponuku Kataláncov odmietol a podpísal zmluvu s Realom Madrid.

Táto udalosť vyvolala domino efekt, ktorý zapríčinil, že aj mladší Daniel prešiel do akadémie “Bieleho baletu”, keďže Eidur Gudjohnsen chcel, aby rodina zostala pokope. Madričania tak porušili dohodu, ktorá vylučovala agresívne si podpisovanie hráčov medzi vlastnými akadémiami. Obranou pre tím Florentina Péreza ale zostáva, že iného východiska z tejto situácie pravdepodobne nebolo.

Zdroj: Sport-english.com | Foto: Twitter