Dal “hetrik” Arsenalu. Nie, nestrelil v zápase 3 góly. To by bola tá šťastnejšia varianta pre hráča Brightonu Neala Maupaya, ktorý najprv zranil brankársku jednotku “Kanonierov” Bernda Lena, potom v 95. minúte strelil víťazný gól a v pozápasovom rozhovore im poriadne naložil.

Príbeh spomínaného 23-ročného rodáka z Versailles je naozaj zaujímavý. Gólový moment je určite z tohto “hetriku” najkrajšia situácia, ostatné dve si mohol Francúz odpustiť. Hoci Lena nezranil úmyselne.

“Nechcel som ho zraniť, išiel som po lopte. Ospravedlňujem sa celému tímu,” sypal si popol na hlavu. “Nikdy by som nechcel zraniť gólmana, naozaj som skákal po lopte. Keď dopadol, vytočilo sa mu koleno. Futbal je proste kontaktná hra. Znova sa mu ospravedlňujem a želám skoré uzdravenie,” dodal útočník Brightonu. Z videa je však jasné, že do tohto súboja išiel domáci hráč zbytočne.

Potom však Maupay pritvrdil. “Hráči Arsenalu by sa možno mali naučiť pokore. Mali veľa reči, dostali čo si zaslúžili,” povedal na margo víťazného presného zásahu, ktorý prišiel v nadstavenom čase. “Bol to veľmi náročný zápas, ale som šťastný, že sme vyhrali,” dodal Maupay. Pre Brighton to boli dôležité 3 body v boji o záchranu v Premier League, naopak Arsenalu sa touto prehrou vzdialili priečky zabezpečujúce miestenky v pohárovej Európe.

maupay arsenal

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter