Po zápase proti Slovensku išli na jeho adresu slová chvály. A je potrebné povedať, že úplne právom. Tak ako tento švédsky útočník rozoberal našu obranu a robil v nej poriadny prievan, to sa ani zďaleka nepodarilo veľkému Robertovi Lewandowskemu z Poľska v úvodnom zápase na Eure.

Alexander Isak nezažiaril proti našim reprezentantom len tak náhodne. 21-ročný Švéd prežil v Reale Sociedad mimoriadne silnú sezónu, veď v 34 zápasoch nasúkal 17 gólov a dopomohol španielskemu klubu k účasti v skupinovej fáze Európskej ligy. Okolo Isaka však začína byť poriadne rušno. Po silnej sezóne na klubovej úrovni prichádzajú jeho perfektné výkony na medzinárodnej pôde. Sociedad sa začína o svojho strelca báť.

>>Neskutočné sólo a parádne štatistiky proti Slovensku. Isak začína rásť v ostrostrelca!<<

Švédsky útočník má so svojím aktuálnym zamestnávateľom zmluvu až do roku 2024 a jeho trhová hodnota začína stúpať nahor. Podľa Transfermarktu dosahuje aktuálne výšku 40 miliónov eur, čo je Isakove kariérne maximum. Začínajú sa tak zbiehať záujemcovia, na čele s Barcelonou, ktorá pozorne sleduje jeho vývoj.

isak

Vedenie Realu Sociedad však plánuje ponúknuť Isakovi poriadne dlhú a vylepšenú zmluvu. Nástupca Zlatana Ibrahimovića by mal po Eure podpísať predĺženie kontraktu do roku 2028! V jeho zmluve by mala byť zakotvená výstupná klauzula vo výške 70 miliónov eur, čo necháva Isakovi otvorené zadné vrátka.

Šanca, žeby v tomto klube ostal až tak dlho je však poriadne nízka. Stačí ak by Real, Barca alebo ktokoľvek iný s ním dosiahol dohodu, položil Sociedadu na stôl 70 miliónov a Isak by putoval do veľkoklubu. Ale dovtedy je ešte ďaleko a najskôr musí podpísať Švéd s koreňmi v Eritrey novú sľúbenú zmluvu. Pripomeňme, že do Realu Sociedad len nedávno prestúpil slovenský futbalista Peter Pokorný.

isak

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter