Bez sebavedomia nič veľké nikto nedosiahne. Práve psychická pohoda výrazne ovplyvňuje často aj výkony športovcov či tímov. Po tom, ako v minulej sezóne bol v úvode Arsenal súperom „na smiech“, teraz môže byť všetko inak.

Možno si spomínate na to, že v sezóne 2021-22 bol Arsenal po 3. kole Premier League bez bodu a so skóre 0:9 na poslednom mieste. Napokon sa z toho postupne dostal a nechýbalo veľa, aby sa umiestnil v TOP 4. Po 36. kole 4. pozíciu držal, no prehra s Newcastlom ho odsúdila na 5. miesto, a teda, do Európskej ligy.

V sezóne 2022-23 by mohlo byť všetko inak. Arsenal už získal jednu veľkú posilu, no čo je podstatné, má papierovo najľahší žreb v súťaže. Aspoň to teda vyplýva z jednoduchej analýzy prvých piatich kôl nového ročníka podľa Givemesport, behom ktorých sa Arsenal stretne proti pätici Crystal Palace, Leicester, Bournemouth, Fulham a Aston Villa.

Sú to teda tímy, ktoré v minulej sezóne obsadili 8., 12. a 14. priečku v Premier League doplnené o dvojicu nováčikov. Výborný vstup ho môže nakopnúť aj do ďalších náročnejších týždňov. Naopak, pred rokom ho hneď v prvých kolách čakala Chelsea či Manchester City. Pravý opak v úvode sezóne zažije Bournemouth, o čom sme písali.Pravý opak v úvode sezóne zažije Bournemouth, o čom sme písali.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Premier League (@premierleague)

Zdroj: Givemesport | Foto: Instagram/Arenal