S príbehom Lorisa Kariusa sa netreba dvakrát oboznamovať. Jeho fatálne hrúbky vo finále Ligy Majstrov proti Realu Madrid obleteli celý futbalový svet a nemecký gólman sa stal terčom posmechu a kritiky. V Liverpoole už vtedy stratil dôveru, no aj napriek tomu stále patrí tomuto tímu.

Po zbabranom finále sa Karius odobral na dvojročné hosťovanie do tureckého Besiktasu Istanbul. Tam sa stal jasnou jednotkou a aj keď sa mu občas nejaká ta chybička prihodila, jeho čísla v Turecku boli na dobrej úrovni. V 67 dueloch inkasoval 95 gólov, pričom 14-krát si udržal čisté konto. Ku koncu hosťovania sa však Karius nahneval, pretože Turci meškali s jeho výplatou a rozhodol sa hosťovanie ukončiť. A tak sa v máji tohto roka objavil znova v Melwoode.

loris karius

V starom známom prostredí si opäť mohol zatrénovať, no vedenie Liverpoolu mu dalo jasne najavo, že si má hľadať angažmán. Napokon si ho aj našiel s prispením Jürgena Kloppa. 28. septembra oficiálne zamieril na hosťovanie do Unionu Berlín, kde sa o post brankárskej jednotky pobije s Andreasom Luthem. “Jürgen mi povedal, že to bude dobrý krok. Povedal, že tam môžem zažiariť a ukázať, že som kvalitným brankárom,” povedal Nemec, ktorý si svoj debut v bráne Berlínčanov môže odbyť už vo víkendovom zápase so Schalke.

“Som pripravený bojovať o post jednotky. Na moje silné výkony v Nemecku, ktoré som predvádzal sa akosi pozabudlo. Chytal som tam štyri roky. Budem sa snažiť odovzdať zo seba to najlepšie, čo viem,” uzavrel Karius. Má na to stať sa pevnou oporou Unionu v bráne a udržať tento klub v Bundeslige? Kvalitu na to rozhodne má, tak mu želáme veľa zdaru.

loris karius

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter