Bayern Mníchov začal sezónu 2022-23 aj bez Lewandowskeho oslňujúco, no mnohí sú i tak prekvapení, že z klubu nechali odísť ďalšieho mladého talentovaného futbalistu. Bavori však zrejme vedia, čo robia.

Mladý nádejný obranca Tanguy Nianzou prestúpil pred pár dňami do Španielska, kde bude svoj potenciál rozvíjať ako hráč FC Sevilly. Teraz pre zmenu bavorskú kabínu opúšťa 21-ročný holandský útočník Joshua Zirkzee.

Ten v predošlej sezóne hosťoval v Anderlechte, kde si pripísal až 47 štartov s veľmi dobrou bilanciou 18+13. Ani to ale Bayern nepresvedčilo, aby si ho ponechali aspoň ako žolíka či hráča do rotácie v nabitom programe. Niektoré zdroje ale tvrdia, že jeho prestupová zmluva obsahuje aj doložku o spätnom prednostnom odkúpení.

Mladík, ktorý mal veľmi dobré čísla aj v mládežníckych kategóriách v Bayerne, odchádza len za 8,5 milióna eur do Talianska, kde sa stal posilou klubu Bologna FC 1909. V ostatných štyroch sezónach sa pravidelný účastník Serie A pohyboval v strede tabuľky, teraz má po troch kolách len bod.

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/Zirkzee