Majstrami Premier League sa v tejto sezóne zaslúžene stáli hráči FC Liverpool. Tí získali ligovú trofej po dlhých 30 rokoch a tak sa oslavovalo naozaj bujaro. Kto sa však skrýva za týmto úspechom FC Liverpool a je vyhláseným lídrom na ihrisku?

Samozrejme, nerátajúc Jürgena Kloppa, ktorý je samozrejme strojcom mechanizmu víťazného tímu. Pre Liverpool Echo sa teraz rozhovoril kapitán Jordan Henderson, ktorý považuje za lídra tímu hviezdu zadných radov Virgila Van Dijka. “Virgil je pre nás veľkým hráčom. Všetci to vedia. Robí obrovský rozdiel odkedy k nám prišiel,” povedal kapitán LFC.

“Ako hráč, osoba, líder, proste všetko. Nemám dosť slov, aby som ho opísal. Dodáva tímu dôveru a je stále lepší a lepší. Skutočný líder. Je to najlepší stopér na svete,” vyjadril sa o holandskom obrancovi 30-ročný rodák zo Sunderlandu, ktorý vynachválil aj brankára Alissona a záložníka Fabinha.

“Ali je najlepším brankárom sveta. Viem, že je to ľahké pre mňa povedať to, pretože hrám s ním, ale vo veľkých momentoch predviedol dôležité zákroky. Je to svetová hviezda. Fabinho je možno jedným z najlepších defenzívnych záložníkov na svete. Perfektne číta hru a otvára ju fantastickými prihrávkami. Robí veľký rozdiel,” dodal Henderson.

alisson van dijk

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter