Má toho dosť. Harry Kane je jeden z najkvalitnejších hrotových útočníkov sveta. Už 7 sezón po sebe dokázal streliť viac ako 20 gólov v každom jednom ročníku. Koľko má na svojom konte trofejí? Presne nula. A to má byť veľkým problémom.

Roky utekajú a pokiaľ chce anglický útočník zaknihovať veľký úspech, z Tottenhamu by mal odísť. Zdá sa, že si to aj sám uvedomuje, pretože anglický Skysports vypustil do sveta mimoriadnu informáciu. Harry Kane mal kontaktovať vedenie Tottenhamu s požiadavkou na odchod. Ten by sa mal udiať už v tomto lete.

kane

O záujemcov núdza nie je. Medzi tých najväčších logicky patria tímy, ktorým chýba zabijak na pozícií hrotového útočníka. Je to Manchester United, Chelsea a Manchester City. A zdá sa, že len tieto 3 tímy budú schopné zrealizovať nákladný transfer. V médiách sa nedávno objavilo šialená suma, ktorú požaduje prezident Tottenhamu Daniel Levy za svoj klenot. Malo by ísť o sumu 170 miliónov libier, v prepočte 200 miliónov eur.

Táto suma je neakceptovateľná pre akýkoľvek klub v časoch finančnej krízy. A tak sa možno v Tottenhame dostali do začarovaného kruhu. Levy nechce Kanea predať, no ak ten začne trucovať, na výber mať veľmi nebude a bude nútený predať svoju hviezdu. Transfermarkt odhaduje jeho hodnotu na 120 miliónov eur. A naopak, problémom pre Kanea je, že zmluvne zaviazaný je až do roku 2024. Divadlo môže začať.

kane

Zdroj: Skysports.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter