Lionel Messi a FC Barcelona. Dalo by sa povedať, že je to nerozlučné duo. No leto 2020 sa skôr nieslo v znamení odchodu argentínskej legendy z popredného španielskeho veľkoklubu. Čo by sa malo stať, aby legenda aj naďalej obliekala dres svojho jediného kariérneho zamestnávateľa?

Victor Font, španielsky podnikateľ a jeden z kandidátov na prezidentské kreslo v Barcelone má svoj plán, o ktorom sa dokonca podelil s domácimi médiami. „Celý čas sa tu buduje projekt, ktorý verí, že jeho základným kameňom je vytvorenie určitej štruktúry. A ja verím, že najlepším možným človekom, ktorý by to celé mohol viesť, je Xavi,“ nechal sa počuť Font.

Práve Xavi je podľa jeho slov mužom, ktorý by dokázal udržať v Barcelone Messiho. Font má byť s niekdajším fenomenálnym stredopoliarom v kontakte a neustále s ním komunikovať o budúcnosti Barcelony. Dokázal by avšak naozaj v prípade víťazstva vo voľbách prepustiť Koemana bez ohľadu na to, čo tento rok Barcelona dosiahne alebo skôr vidí v Xavim niekoho, kto sa začlení do manažérskej infraštruktúry veľkoklubu? Dokáže jediný muž naozaj presvedčiť Messiho o tom, aby zotrval v klube? A má vôbec význam budovať novú Barcelonu na niekom, kto je prakticky na sklonku kariéry? To sú otázky, ktoré sa ponúkajú v tejto súvislosti.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter