Juraj Slafkovský patrí medzi najsledovanejšie postavy aktuálneho šampionátu. Dôvodov je niekoľko. Mnohých zaujíma, ako dokaže nadviazať na snový olympijský turnaj, no ako možná jednotka draftu (či kandidát na TOP 3) je jednoducho pod drobnohľadom. Práve tento turnaj môže veľa napovedať.

Legendárny komentátor televízie TSN a odborník, ktorý sa vo svete hokeja pohybuje už od 80tych rokoch, Gord Miller, bol „vyspovedaný“ redaktorom denníku Šport a otázky padali, pochopiteľne, aj na Juraja.

„Juraj Slafkovský vyzerá ako naozajstný hráč. Je veľký, rýchly, má skvelú strelu. Mal neskutočnú olympiádu. Skautom u neho podľa mňa chýba pravidelné bodovanie. Na olympiáde neboli hráči z NHL, tu teraz sú. Rád by som ho videl skórovať pravidelnejšie. Ale určite ho vyberú v prvej päťke draftu,” povedal Miller, ktorý dodal, že nebude nič zlé na tom, ak Slafkovský ostane ešte rok vo Fínsku, kde by sa mohol stať ešte viac pripraveným na NHL.

V posledných rokoch sa podľa Millera veľa hráčom táto taktika osvedčila, a naopak, tí, ktorých vstup do profiligy sa uponáhľal, boli na tom, paradoxne, horšie. NHL je totižto mimoriadne nabitá a náročná, čo môže byť pre 18-ročných hráčov psychicky i fyzicky náročné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Juraj Slafkovsky 🇸🇰 (@_slafkovsky_)

Zdroj: Šport | Foto: Instagram/Slafkovsky