Na prelome kalendárnych rokov sa konajú pravidelne juniorskej MS v hokeji, ktoré pútajú pozornosť nielen fanúšikov, ale značne aj skautov. Práve na nich sa často ukazujú aj 17 či 18-roční mladíci s potenciálom na vysoké umiestnenia v drafte.

Kanada by tentokrát mohla zničiť konkurenciu možnosťou, ktorú naznačil generálny manažér klubu Seattle Kraken. Ten na adresu Shane Wrighta majúceho po preradení do AHL bilanciu 3+0 vo 2 dueloch, že je reálna jeho účasť na juniorskom šampionáte po boku Connora Bedarda.

A ten je už od svojich pätnástich rokov pasovaný do pozície jednotky draftu v roku 2023. A, ako sa zdá, hrebienok mu z toho nestúpol. Aktuálne je 17-ročný útočník najproduktívnejším hráčom juniorskej WHL so 48 bodmi v 22 dueloch. V minulej sezóne získal 100 bodov v 62 vystúpeniach.

Generálny manažér Kraken Ron Francis povedal, že Wright odohrá „zápas alebo dva“ pred šampionátom aj v NHL, kým sa rozhodne o jeho vyslaní do na juniorsky šampionát, kde by sa mohol spojiť s potenciálnym prvým výberom pre rok 2023 Connorom Bedardom a vytvoriť tak dynamický kanadský pár.

Šance na obhajobu titulu by sa jej tak zvýšili. Mimochodom, práve od kanadskej obhajoby v roku 2009 sa to nikomu na MS u20 nepodarilo. Tentokrát už ale na turnaj nepôjde so 17 bodmi v 7 dueloch najprodutívnejší hráč minulých MS Mason McTavish. Ten sa totižto naplno usadil v NHL.

Zdroj: Sportsnet | Foto: Instagram