35-ročná španielska futbalová ikona sa nedohodla na podmienkach nového kontraktu s Realom Madrid, čo šokovalo väčšinu fanúšikov. Teraz je ale na rade nová otázka: „Kam zamieri?“ Odpoveď je nejasná a my si na základe viacerých indícií skúsime zaprognózovať, kam to bude.

Hoci v predošlej sezóne strávil dosť času na listine zranených, čo bolo zrejme aj dôvodom, prečo mu nebol ponúknutý ním požadovaný 2-ročný kontrakt, stále ho musíme radiť k najlepším stopérom sveta. Nehovoriac o jeho neskutočných vodcovských schopnostiach. Mať takého hráča v tíme, to je snom snáď každého trénera.

Vzhľadom k tomu, že Ramos rozhodne chce ešte čo to odohrat aj za reprezentáciu, ktorá aktuálne bez neho bojuje na európskom šampionáte, dá sa očakávať, že nebude chcieť odísť mimo Európu. A teda, v túto chvíľu sa dajú zrejme MLS, no aj japonská J-League či arabské súťaže označiť za málo pravdepodobné nové pôsobiská legendy. Môžeme rovnako tak očakávať, že zamieri do klubu, ktorý si v sezóne 2021/22 zahrá Ligu Majstrov UEFA.

Aj preto niekoľko teoretických možností odpadáva. Taktiež boli dementované fámy o jeho prestupe do Manchestru United, hoci nemožno na základe toho so 100 percentnou istotou túto možnosť zavrhnúť. My ale v TOP3 hlavných kandidátov vidime iné kluby.

3. miesto

Na bronzový stupienok zaraďujeme klub, ktorý sa s jeho budúcnosťou ani vo svetových médiách nespomína, a síce Juventus. Ten inkasoval v ostatných dvoch sezónach aspoň gól na zápas, na čo v Turíne zvyknutí nebývali. Navyše, dosť reálne sa hovorí, že s futbalom úplne skončí Chiellini. A koho iného veleskúseného možno priviesť na jeho miesto ako práve Ramosa? Navyše, stretol by sa opäť aj s CR7.

2. miesto

Na strieborný stupienok zadařujeme klub, ktorý nepatrí k absolútnym gigantom, avšak Ligu Majstrov si opäť zahrá. Je ňou FC Sevilla, z ktorej v roku 2005 zamieril do Realu. Tá mala v predošlej sezóne veľmi dobrú defenzívu, no 22-ročný supertalent Jules Koundé je navzdory cca 50-miliónovej nálepke spájaný s prestupom. Aj v tomto prípade by mohol byť Ramos veľmi zaujímavou náhradou. Poprípade, s ním by nabrala Sevilla na sile ešte viac.

1. miesto

To asi nikoho neprekvapí. Kto iný je schopný v snahe konečne dobyť Ligu Majstrov a získať ešte väčšiu prestíž, a to aj za cenu gigantických platov, ako PSG? Parížsky gugant sa bude chcieť zároveň vrátiť aj na francúzsky trón a v prípade Ramosa by sa jednalo o skvelú akvizíciu za Thiaga Silvu, ktorý už od leta 2020 pôsobí v Chelsea.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter