Od 1. januára 2021 môže Lionel Messi jednať s klubmi o svojom možnom odchode z FC Barcelona. Vo veľkom rozhovore sa počas vianočného obdobia šesťnásobný víťaz ocenenia Ballon d’Or nechal počuť, že ešte nie je rozhodnutý, kde bude nastupovať v budúcej sezóne. Aké sú teda jeho možnosti? Každý tréner by chcel mať v tíme hráča ako je Lionel Messi, ale len niekoľko si ho reálne môže dovoliť.

Jednou možnosťou je ostať v FC Barcelone. Prežil tam celú svoju kariéru, získal tam všetky možné trofeje a je to jeho srdcová záležitosť. Sám sa však nechal počuť, že si počká na výsledok volieb na post nového prezidenta klubu a potom sa rozhodne. Nepopiera, že jeho rodina mesto miluje a je v ňom zabývaná. Sám futbalista povedal, že by v budúcnosti chcel pôsobiť v štruktúrach klubu.

lionel messi

Ďalšou možnosťou je jeho opätovné stretnutie sa s Pepom Guardiolom, ktorý mu podľa vlastných slov dal ako hráčovi najviac. Španielsky lodivod pôsobí na lavičke Manchestru City a určite by bolo veľmi zaujímavé sledovať Messiho počínanie v Premier League. O ich spolupráci v tomto anglickom klube sa hovorí už dlhšiu dobu a podporuje to aj fakt, že Guardiola podpísal so Cityzens zmluvu do roku 2023.

Messi a Neymar opäť spolu? Brazílčan sa snaží vydupať si spätný prestup na Camp Nou už dlhšiu dobu. Destinácia, v ktorej by sa však títo dvaja futbalisti mohli opäť stretnúť neleží v Španielsku. Miliardami nabitý Paríž Saint-Germain už v minulosti poodhalil svoj záujem o argentínskeho futbalového virtuóza. S novým trénerom na lavičke, Argentínčanom Mauriciom Pochettinom, by sa tento prestup mohol stať realitou.

Poslednou možnosťou je americká MLS. Messi nedávno povedal, že vždy chcel hrať v inej lige ako tej španielskej. Súťaž v USA ho údajne veľmi oslovila. Nie je však možné si predstaviť, že by sa tam poberal už toto leto. V MLS majú stále striktné platové stropy a Messi je ešte stále ďaleko lepší ako, pri všetkej úcte, hociktorý hráč americkej futbalovej ligy. Kam si myslíte, že povedú ďalšie kroky tejto futbalovej legendy?

lionel messi

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter