Edinson Cavani patrí medzi najlepších kanonierov uplynulého desaťročia. V drese reprezentácie, Neapolu a PSG sa dovedna presadil 351 krát, čo je vskutku obdivuhodný výkon. Posledné mesiace sa však viac ako o jeho góloch hovorí o tom, kam zamieri.

V Paríži mu zmluva končí na konci sezóny, pričom o novú zrejme ani jedna zo strán nejaví záujem. Najviac sa hovorilo o jeho prestupe do Atlética Madrid, ktoré urobilo minimálne dve oficiálne ponuky na zimný prestup, hoci v lete by ho mohlo získať celkom zadarmo. Práve o predčasnej dohode medzi Cavanim a španielskym celkom sa hovorilo už pred Vianocami, no teraz, začiatkom februára, sa ku všetkému dokonca vyjadrila jeho matka.

„Nejde mu o peniaze. Ak by šlo o ne, prikývol by na ponuku Manchestru United, Chelsea alebo Interu Miami. No neurobil to,“ vyjadrila sa pani Berta Gomez. Prioritou zrejme ostáva prestup do Atlética, no otázkou je, úrečo vedenie PSG neumožnilo Uruguajčanov odchod. Jedinou možnosťou, ak teda nepripúšťame zbytočnú zákernosť, sú jeho kvality, ktoré by mohli Parížanom pomôcť zaznamenať veľký úspech v Lige Majstrov.

A kde si to Cavani zamieri? Vo všeobecnosti sa najviac očakáva presun do Atlética, ktorému momentálne po odchode Griezmanna chýba kvalitný zakončovateľ. No keďže to definitívne nie je, zabojovať môžu aj ďalšie celky.

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter