Juventus Turín neprežíva práve najlepšie obdobie, o čom svedčí aj nelichotivé piate miesto v Serie A. „Stará dáma“ je zvyknutá na popredné priečky a preto potrebujú do tímu niekoho, kto celý tímový koncept naštartuje. Zdá sa, že jeden kvalitný futbalista by mohol veľa vecí zmeniť.

Na svoje 22. narodeniny uskutočnil najväčší ťah svojej sľubne rozbehnutej kariéry. Na druhej strane si Juventus zabezpečil služby jedného z najlepších mladých útočníkov v celej Európe. Piatok bol pre neho dňom osláv na viacerých frontoch, nie len kvôli narodeninám, ale aj preto, že prestupuje do slávneho klubu. Dušan Vlahovič prestúpil z Florentiny do Juventusu za približne 70 miliónov eur a ďalších 10 miliónov eur na potenciálnych bonusoch. Vlahovič podpísal zmluvu do roku 2026, v ktorej sa píše o tom, že mu na účet údajne pribudne cca 7 miliónov eur v čistom za sezónu. Srbský útočník bude na prekvapenie všetkých nosiť dres s číslom 7.

Vlahovič je teraz oficiálne najdrahším januárovým prestupom v histórii Serie A. Keď sa však Juventusu naskytla príležitosť priviesť do Turína chlapíka, ktorý v súčasnosti vedie Serie A v góloch, nebolo možné zaváhať. Vlahovič je hráč, ktorý vraj chcel prestúpiť len do Juventusu a nikam inam. Fiorentina by ho radšej predala niekam inam, nie rivalovi, avšak hráčova túžba bola iba jedna – hrať v Turíne. Vlahovič je teraz útočník, okolo ktorého sa bude budovať útok Juventusu. Dobrá správa pre „Starú dámu“ je tá, že tento chlapík v tejto sezóne strelil v 21 zápasoch 17 ligových gólov.

Zdroj: Blackwhitereadallover.com | Foto: Instagram/vlahovicdusan, Instagram/juventus, Instagram/juventus/ | Video: Twitter/juventusfc