Finalista tohtoročnej Ligy Majstrov a tridsaťtrinásobný šampión Talianska Juventus mení po trinástich rokoch opäť svoje logo. So zmenou loga prichádza aj nový názov štadióna – Allianz Stadium. 

Hoci bola zmena loga a názvu štadióna oznámená už pred pár mesiacmi, oficiálnej inaugurácie sa Allianz Stadium dočkal v posledný júnový deň. Juventus sa tak pridal ku klubom ako Bayern Mníchov, Nice, Rapid Viedeň, Sydney FC, Palmeiras či San Paulo, ktoré rovnako nesú názov poisťovacej megaspoločnosti. Nový názov štadióna teda nahradil staré a dočasné pomenovanie Juventus Stadium.

Nové logo vyniká jednoduchosťou a moderným dizajnom. Zobrazuje písmeno J šikovne zakomponované medzi čierne a biele pásy – poznávacie znaky Starej dámy.  Spolu so zmenou znaku a názvu domáceho ihriska Juventus nedávno otvoril obchod pre fanúšikov, v ktorom predstavil aj nový vonkajší dres.

Takto vyzerá nové logo Juventusu

Nový vonkajší dres Juventusu.

Zmena loga niektorých priaznivcov klubu nepotešila. Istý fanúšik dokonca na Twittri vyhlásil, že sa cíti zradený, a že toto logo ho neprezentuje ako fanúšika Juventusu. Ide o viditeľnú zmenu, preto je pochopiteľné, že na ňu ľudia reagujú citlivo. Ako ste na tom vy?

Zdroj: Football-Italia.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.