Juventus Turín je suverénom Serie A, ktorú vyhral uz šesťkrát v rade, pričom v uplynulej sezóne vyhral aj taliansky pohár a dostal sa do finále Ligy majstrov. Vedenie tímu si však uvedomuje, že akákoľvek stagnácia by mohla výjsť turínsky veľkoklub pridraho. Aj z toho dôvodu už získal dve posily a ďalšie dve má na dosah.

Prvou posilou sa stal uruguajský záložník Rodrigo Bencatour a pred pár dňami Juventus pretavil hosťovanie Mehdiho Benatiu v trvalý prestup. Teraz môže získať posily na ďalšie dva posty.

Ako o takmer hotovej veci sa hovorí o prestupe 26-ročného brazílskeho krídelníka Douglasa Costu, ktorý posledné dve sezóny pôsobil v Bayerne Mníchov. Za nemecký veľkoklub odohral 77 stretnutí a pripísal si v nich 14 presných zásahov. Jeho cena by mala byť viac ako 40 miliónov eur, čím by sa stal najdrahšou tohtoročnou posilu mnohonásobného talianskeho majstra.

Posilu zháňa Juventus aj do brány, kde je už od roku 2001 jednotkou na tomto poste Buffon. 39-ročný gólman však vyhlásil, že sezóna 2017/18 bude pre neho poslednou. Chrbát by mu mohol kryť o dekádu mladší poľský brankár Wojciech Szczęsny, ktorý patrí Arsenalu. No posledné dve sezóny strávil na hosťovaní v AS Rím, kde bol jednotkou. Juventus za neho vraj ponúka 8 miliónov eur, pričom cena môže byť napokon vyššia. Tento krok je od klubu logický, keďže ho opustili brankári Neto i Audero.

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.