Juventus FC sa už môže pomaly pripravovať na oslavu ďalšieho majstrovského titulu. “Stará dáma” si totižto poradila v domácom prostredí s Bolognou FC v pomere 3:1 a náskok pred druhým Neapolom je tak už sedembodový. Treba ale dodať, že mužstvo okolo Mareka Hamšíka má ešte jeden zápas k dobru, takže teoretická šanca na titul stále žije. 

Svoje posledné dni v Turíne má ale pred sebou 34-ročný obranca Stephan Lichtsteiner. O jeho odchode z klubu sa už špekulovalo dlhšiu dobu a sám hráč po včerajšom stretnutí tieto informácie potvrdil. “Toto bude mojich posledných 14 dní v Juventuse. Potrebujem nové výzvy a motiváciu.” Jeho zmluva s klubom vyprší 30. júna a Turínčania tak za jeho služby nezinkasujú ani cent.

Švajčiarsky reprezentant pôsobí v klube už od roku 2011. Pred tým hrával tri roky v konkurenčnom Laziu a jeho pôsobenie v Taliansku tak trvá už desať rokov. Po tomto ročníku sa ale aj táto séria skončí. “Moja ďalšia budúcnosť bude určite mimo Talianska. Ešte som nepodpísal s nikým novú zmluvu, takže nechcem nič konkrétne hovoriť.” Dá sa tak očakávať, že Juventus bude v lete hľadať na jeho post novú náhradu. Kto ňou ale bude, ukáže až čas.

Stephan Lichtsteiner

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.